Zilās ekonomikas nozares uzņēmumi var pieteikties apmaksātai kontaktbiržai Atēnās
Līdz 1. aprīlim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina komersantus pieteikties kontaktbiržai “Sadarbības iespējas zilās izaugsmes jomā Eiropas kontekstā” (Business Cooperation on Blue Growth in Europe).
Pasākums norisināsies 10. un 11. maijā gan klātienē – Atēnās, Grieķijā, gan tiks straumēts tiešsaistē. Tā mērķis ir veicināt uzņēmējdarbību jūras/jūrniecības sektorā, kā arī Norvēģijas grantu ietvaros un ārpus tiem.
Pieteikšanās pasākumam klātienē:
Konkursa kārtībā dalībai klātienē tiks apstiprināti 10 komersanti. Uz atbalstu var pretendēt komersants, kas atbilst MK noteikumu Nr.500 13. punktā noteiktajam. Priekšroka tiks dota tiem komersantiem, kas ražo vai veicina jaunu produktu attīstīšanu tieši zilās ekonomikas jomā un atbilstoši iesniegšanas datumam un laikam pirmie iesniegs pieteikumu.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2022.gada 1. aprīlis plkst. 23.59.
Plašāka informācija par dalību klātienē un pieteikuma anketa pieejama te.
Pieteikšanās tiešsaistes pasākumam:
Pasākums tiks straumēts tiešsaistē 2022. gada 10.–11. maijā no plkst. 10:00 līdz 17:00. Tajā pulcēsies 200 uzņēmumu, inovāciju klasteru, pētniecības institūtu, nozaru asociāciju un citi pārstāvji. Digitālā dalība ir bez maksas un pieejama ikvienam, kas reģistrējas šeit. Reģistrējoties pasākumam digitālai dalībai, var arī reģistrēties tīklošanās pasākuma daļai. Reģistrējoties jāizveido dalībnieka profils un tiek iegūta piekļuve. Platforma nodrošina iespēju pārlūkot citu dalībnieku profilus un rezervēt B2B tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem.
Pasākumu organizē LIAA sadarbībā ar Norvēģijas valsts institūciju “Innovation Norway” un citu dalībvalstu EEZ un Norvēģijas grantu programmu apsaimniekotājiem.
Par Zilo ekonomiku:
Zilā ekonomika aptver visas ar okeāniem, jūrām un piekrasti saistītās industrijas un sektorus neatkarīgi no tā, vai tie darbojas jūras vidē (piemēram, kuģniecība, zvejniecība, enerģijas ražošana) vai uz sauszemes (piemēram, ostas, kuģu būvētavas, sauszemes akvakultūra un aļģu audzēšana, piekrastes tūrisms). Tas ir plašs, dinamisks mūsu ekonomikas segments, kas iepriekšējās desmitgades laikā ir jūtami modernizējies un dažādojies. Līdztekus tradicionālajiem sektoriem, paverot jaunas perspektīvas un radot darbvietas, attīstās un aug tādi inovatīvi sektori kā atjaunojamā enerģija, zilā bioekonomika, biotehnoloģija un atsāļošana.